RACM60-24SK/OF/PCB-T
RECOM
RECOM RACM60-24SK/OF/PCB-T
image shown is a representation only
RACM60-24SK/OF/PCB-T
Description: AC/DC Mod 80-264V to 24V 60W OF 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RACM60-24SK/OF/PCB-T Rutronik No.: SMPS1462 Unit Pack: 1 MOQ: 12 package: OF 2"x3" Packaging: TRAY
Power
60 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
2500 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
90 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
OF 2"x3"