RACM550-36SG/OF
RECOM
RECOM RACM550-36SG/OF
image shown is a representation only
RACM550-36SG/OF
Description: AC/DC Mod 80-264V to 36V 550W 4kV Screw Supplier: RECOM Matchcode: RACM550-36SG/OF Rutronik No.: SMPS1442 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: open frame Packaging: BOX
Power
550 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
36 V(DC)
Output current
15280 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
93 %