RACM40-48S
RECOM
RECOM RACM40-48S
image shown is a representation only
RACM40-48S
Description: AC/DC Mod 85-264V to 48V 40W 4kV Supplier: RECOM Matchcode: RACM40-48S Rutronik No.: ICDCDC3839 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: 3"x2" Packaging: BOX
Power
40 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
48 V(DC)
Output current
840 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
93 %
Series
Medline
Automotive
NO
Package
3"x2"