RACM40-24SK/OF/PCB-T
RECOM
RECOM RACM40-24SK/OF/PCB-T
image shown is a representation only
RACM40-24SK/OF/PCB-T
Description: AC/DC Mod 80-264V to 24 40W OF 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RACM40-24SK/OF/PCB-T Rutronik No.: SMPS1486 Unit Pack: 16 MOQ: 16 package: OF 1.6"X3" Packaging: TRAY
Power
40 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
1667 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
90 %