RACM40-12SK/OF
RECOM
RECOM RACM40-12SK/OF
image shown is a representation only
RACM40-12SK/OF
Description: AC/DC Mod 80-264V to 12V 40W OF 4kV Supplier: RECOM Matchcode: RACM40-12SK/OF Rutronik No.: SMPS1449 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: open frame Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
40 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
3334 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
90 %