RACM30-24SER/W
RECOM
RECOM RACM30-24SER/W
image shown is a representation only
RACM30-24SER/W
Description: AC/DC Mod 90-264V to 24V 30W 4.4kV wired Supplier: RECOM Matchcode: RACM30-24SER/W Rutronik No.: ICDCDC4444 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: potted Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
30 W
V(in)min
90 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
1250 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4.4 kV(DC)