RACM230-54SG
RECOM
RECOM RACM230-54SG
image shown is a representation only
RACM230-54SG
Description: AC/DC Mod 80-264V to 54V 230W 4kV Supplier: RECOM Matchcode: RACM230-54SG Rutronik No.: SMPS1475 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: 4"x2" Packaging: BOX
Power
230 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
54 V(DC)
Output current
4260 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
92 %
Series
Medline
Automotive
NO
Package
4"x2"