RACM1200-48SAV/ENC/PMB
RECOM
RECOM RACM1200-48SAV/ENC/PMB
image shown is a representation only
RACM1200-48SAV/ENC/PMB
Description: AC/DC Mod 85-264V to 48V 1200W 4kV Supplier: RECOM Matchcode: RACM1200-48SAV/ENC/PMB Rutronik No.: SMPS1524 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: enclosed Packaging: BOX
Power
1200 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
48 V(DC)
Output current
25000 mA
Isolation
4 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
95 %