RACD06-500
RECOM
RECOM RACD06-500
image shown is a representation only
RACD06-500
Description: LED Mod 90-264V to 2.5-15V 6W 3.75kV Supplier: RECOM Matchcode: RACD06-500 Rutronik No.: LEDDRV1059 Unit Pack: 1 MOQ: 10 package: Standard Packaging: BOX
Type
ACDC
Power
6 W
Input voltage
264 V
Output voltage
2.5-15 V
Input Current
2.5-15 mA
Output current
500 mA
Warranty
3 Years
IP Rating
20
Efficiency
65 %