RAC40-15DB
RECOM
RECOM RAC40-15DB
image shown is a representation only
RAC40-15DB
Description: AC/DC Mod 90-264V to +/-15V 40W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC40-15DB Rutronik No.: ICDCDC4820 Unit Pack: 2 MOQ: 2 package: Standard Packaging: BOX
Power
40 W
V(in)min
90 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
+/-15 V(DC)
Output current
+/-1333 mA
No.of outputs
DUAL
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
83 %