RAC3.5-12SK/277
RECOM
RECOM RAC3.5-12SK/277
image shown is a representation only
RAC3.5-12SK/277
Description: AC/DC Mod 85-305V to 12V 3.5W 4.2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC3.5-12SK/277 Rutronik No.: ICDCDC4602 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: Standard Packaging: TUBE
Power
3.5 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
291 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4.2 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
83 %