RAC3.5-05SK/277
RECOM
RECOM RAC3.5-05SK/277
image shown is a representation only
RAC3.5-05SK/277
Description: AC/DC Mod 85-305V to 05V 3.5W 4.2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC3.5-05SK/277 Rutronik No.: ICDCDC4601 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: Standard Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
3.5 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
700 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4.2 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
80 %