RAC20-24SK/W
RECOM
RECOM RAC20-24SK/W
image shown is a representation only
RAC20-24SK/W
Description: AC/DC Mod 85-264V to 24V 20W 3kV wired Supplier: RECOM Matchcode: RAC20-24SK/W Rutronik No.: ICDCDC4652 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: Standard Packaging: TRAY
Power
20 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
830 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
85 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
Standard
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
14 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM RAC20-24SK
RAC20-24SK
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-264V to 24V...