RAC20-12SK/W
RECOM
RECOM RAC20-12SK/W
image shown is a representation only
RAC20-12SK/W
Description: AC/DC Mod 85-264V to 12V 20W 3kV wired Supplier: RECOM Matchcode: RAC20-12SK/W Rutronik No.: ICDCDC4651 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: Standard Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
20 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
1670 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
86 %