RAC10-12SC/277
RECOM
RECOM RAC10-12SC/277
image shown is a representation only
RAC10-12SC/277
Description: AC/DC Mod 80-305V to 12V 10W 3.75kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC10-12SC/277 Rutronik No.: ICDCDC3137 Unit Pack: 16 MOQ: 16 package: Standard Packaging: TUBE
Power
10 W
V(in)min
80 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
840 mA
Isolation
3.75 kV(DC)
Efficiency
80 %