RAC10-05SK/277
RECOM
RECOM RAC10-05SK/277
image shown is a representation only
RAC10-05SK/277
Description: AC/DC Mod 85-305V to 05V 10W 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC10-05SK/277 Rutronik No.: ICDCDC4344 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
10 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
2000 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
4 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
82 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
2"x1"