RAC05-12SK/C14
RECOM
RECOM RAC05-12SK/C14
image shown is a representation only
RAC05-12SK/C14
Description: AC/DC Mod encl 85-264V to 12V 3kV Supplier: RECOM Matchcode: RAC05-12SK/C14 Rutronik No.: ICDCDC4716 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: Enclosed Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
5 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
420 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
81 %