RAC04-12SGA
RECOM
RECOM RAC04-12SGA
image shown is a representation only
RAC04-12SGA
Description: AC/DC Mod 85-305V to 12V 4W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC04-12SGA Rutronik No.: ICDCDC4290 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: Standard Packaging: TUBE
Power
4 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
330 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
78 %
Packaging
TUBE
Country
China
Supplier Lead time
16 weeks
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RAC-ADAPT-ST-1
RAC-ADAPT-ST-1
Semiconductors
  • Adapter Board RECOM AC/DC
  • Packaging: BAG
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-305V to 05V 4W...
AA04D1212A
  • AC/DC Mod 85-264V to +/-12V 4W