RAC04-12SA
RECOM
RECOM RAC04-12SA
image shown is a representation only
RAC04-12SA
Description: AC/DC Mod 90-264V to 12V 4W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC04-12SA Rutronik No.: ICDCDC1540 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: Standard Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
4 W
V(in)min
90 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
333 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
N/A %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
Standard
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BOX
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
13 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM RAC04-05SGA
RAC04-05SGA
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-305V to 05V 4W...
  • package: Standard
  • Packaging: TUBE
Topseller
DELTA
DELTA AA04D1212A
AA04D1212A
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-264V to +/-12V 4W