RAC03E-3.3SK/277
RECOM
RECOM RAC03E-3.3SK/277
image shown is a representation only
RAC03E-3.3SK/277
Description: AC/DC Mod 85-305V to 3.3V 3W 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC03E-3.3SK/277 Rutronik No.: ICDCDC5173 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: 1.45x0.95" Packaging: TUBE
Power
3 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
900 mA
Isolation
4 kV(DC)
Efficiency
68 %
Package
1.45x0.95"
Country
China
Supplier Lead time
18 weeks
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-305V to 05V 3W...