RAC03-3.3SK
RECOM
RECOM RAC03-3.3SK
image shown is a representation only
RAC03-3.3SK
Description: AC/DC Mod 85-264V to 3,3V 3W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC03-3.3SK Rutronik No.: ICDCDC4819 Unit Pack: 18 MOQ: 18 package: Standard Packaging: TUBE
Power
3 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
900 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
69 %
Package
Standard
Country
China
Supplier Lead time
14 weeks
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RAC-ADAPT-ST-1
RAC-ADAPT-ST-1
Semiconductors
  • Adapter Board RECOM AC/DC
  • Packaging: BAG
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-305V to 05V 3W...