RAC03-15SGA
RECOM
RECOM RAC03-15SGA
image shown is a representation only
RAC03-15SGA
Description: AC/DC Mod 85-305V to 15V 3W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC03-15SGA Rutronik No.: ICDCDC4284 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: Standard Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
3 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
15 V(DC)
Output current
200 mA
No.of outputs
SINGLE
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
78 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
Standard
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RAC-ADAPT-ST-1
RAC-ADAPT-ST-1
Semiconductors
  • Adapter Board RECOM AC/DC
  • Packaging: BAG
Alternatives
RECOM RAC03-05SGA
RAC03-05SGA
Semiconductors
  • AC/DC Mod 85-305V to 05V 3W...