RAC02-15SGB
RECOM
RECOM RAC02-15SGB
image shown is a representation only
RAC02-15SGB
Description: AC/DC Mod 85-264V to 15V 2W 3kV 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC02-15SGB Rutronik No.: ICDCDC4612 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: Standard Packaging: TUBE
Power
2 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
15 V(DC)
Output current
140 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
63 %