R2D12-1209/HP
RECOM
RECOM R2D12-1209/HP
image shown is a representation only
R2D12-1209/HP
Description: DC/DC Mod 12V to +/-09V 2W 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R2D12-1209/HP Rutronik No.: ICDCDC5337 Unit Pack: 33 MOQ: 33 package: SMD 12 Pin Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
5 W
Vin(min)
10.8 V(DC)
Vin(max)
13.2 V(DC)
V out
+/-09 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-111 mA
Isolated
YES
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SMD 12 Pin
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R
Semiconductors