R24P215S/P
RECOM
RECOM R24P215S/P
image shown is a representation only
R24P215S/P
Description: DC/DC Mod 24V to 15V 2W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R24P215S/P Rutronik No.: ICDCDC1615 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Power
5 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
15 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
133 mA
Isolation
6.4 kV(DC)
Efficiency
0 %
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
18 weeks
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
Semiconductors