R24P15S/X2
RECOM
RECOM R24P15S/X2
image shown is a representation only
R24P15S/X2
Description: DC/DC Mod 24V to 15V 1W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R24P15S/X2 Rutronik No.: ICDCDC3652 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Power
5 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
15 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
66 mA
Isolation
6.4 kV(DC)
Efficiency
0 %
Supplier Lead time
18 weeks
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RLS-226
RLS-226
Semiconductors
  • Line Inductor for Recom DC/DC
  • package: open Frame
  • Packaging: BAG
Best Choice
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
R1SX-0505/H-R