R24P12D/P/R6.4
RECOM
RECOM R24P12D/P/R6.4
image shown is a representation only
R24P12D/P/R6.4
Description: DC/DC Mod 24V to +/-12V 1W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R24P12D/P/R6.4 Rutronik No.: ICDCDC5370 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
5 W
Vin(min)
24 V(DC)
Vin(max)
24 V(DC)
V out
+/-12 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-41 mA
Isolated
YES
Isolation
6.4 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SIP7
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R
Semiconductors