R1SX-3.33.3-R
RECOM
RECOM R1SX-3.33.3-R
image shown is a representation only
R1SX-3.33.3-R
Description: DC/DC Mod 3.3V to 3.3V 1W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R1SX-3.33.3-R Rutronik No.: ICDCDC4134 Unit Pack: 450 MOQ: 450 package: open Frame Packaging: REEL
Power
5 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
Output current
303 mA
Isolation
1 kV(DC)
Efficiency
74 %
Package
open Frame
Supplier Lead time
6 weeks
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
Semiconductors
  • package: SMD 5 Pin