R1SE-1505/H2-R
RECOM
RECOM R1SE-1505/H2-R
image shown is a representation only
R1SE-1505/H2-R
Description: DC/DC Mod 15V to 05V 1W 2kV 2kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R1SE-1505/H2-R Rutronik No.: ICDCDC4185 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: SMD 5 Pin Packaging: REEL
Power
5 W
Vin(min)
13.5 V(DC)
Vin(max)
16.5 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
200 mA
Isolation
2 kV(DC)
Efficiency
74 %
Package
SMD 5 Pin
Supplier Lead time
18 weeks
Prices
Compatible
RECOM
RECOM RLS-126
RLS-126
Semiconductors
  • Line Inductor for Recom DC/DC
  • package: open Frame
  • Packaging: BAG
Best Choice
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
R1SX-0505/H-R