R1S-3.305/H-R
RECOM
RECOM R1S-3.305/H-R
image shown is a representation only
R1S-3.305/H-R
Description: DC/DC Mod 3.3V to 05V 1W 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R1S-3.305/H-R Rutronik No.: ICDCDC5513 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: SMD 5 Pin Packaging: REEL
Power
5 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
200 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
0 %
Package
SMD 5 Pin
Supplier Lead time
18 weeks
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
Semiconductors