R1D-2405/P
RECOM
RECOM R1D-2405/P
image shown is a representation only
R1D-2405/P
Description: DC/DC Mod 24V to +/-05V 1W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R1D-2405/P Rutronik No.: ICDCDC2612 Unit Pack: 33 MOQ: 33 package: SMD 6 Pin Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
3 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
+/-05 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-100 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SMD 6 Pin