R15P215S
RECOM
RECOM R15P215S
image shown is a representation only
R15P215S
Description: DC/DC Mod 15V to 15V 2W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R15P215S Rutronik No.: ICDCDC3023 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Power
3 W
Vin(min)
13.5 V(DC)
Vin(max)
16.5 V(DC)
V out
15 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
133 mA
Isolation
6.4 kV(DC)
Efficiency
0 %