R15P212S
RECOM
RECOM R15P212S
image shown is a representation only
R15P212S
Description: DC/DC Mod 15V to 12V 2W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R15P212S Rutronik No.: ICDCDC1212 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
3 W
Vin(min)
13.5 V(DC)
Vin(max)
16.5 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
167 mA
Isolated
YES
Isolation
6.4 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %