R12P22005D/P
RECOM
RECOM R12P22005D/P
image shown is a representation only
R12P22005D/P
Description: DC/DC Mod 12V to +20/-05V 2W 6.4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R12P22005D/P Rutronik No.: ICDCDC5366 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
20 W
Vin(min)
10.8 V(DC)
Vin(max)
13.2 V(DC)
V out
+20/-05 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+50/-200 mA
Isolated
YES
Isolation
6.4 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
82 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SIP7
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R05P205S
R05P205S
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 2W...
  • package: SIP7
  • Packaging: TUBE
Topseller
RECOM RI-1212S
RI-1212S
Semiconductors
  • DC/DC Mod 12V to 12V 2W 1kV...