R12P215D/R8
RECOM
RECOM R12P215D/R8
image shown is a representation only
R12P215D/R8
Description: DC/DC Mod 12V to +/-15V 2W 8kV THT Supplier: RECOM Matchcode: R12P215D/R8 Rutronik No.: ICDCDC5034 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP7 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
15 W
Vin(min)
10.8 V(DC)
Vin(max)
13.2 V(DC)
V out
+/-15 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-66 mA
Isolated
YES
Isolation
8 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %