R0.5S-0505/HP
RECOM
RECOM R0.5S-0505/HP
image shown is a representation only
R0.5S-0505/HP
Description: DC/DC Mod 05V to 05V 0.5W 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R0.5S-0505/HP Rutronik No.: ICDCDC2421 Unit Pack: 40 MOQ: 40 package: SMD 5 Pin Packaging: TUBE
Power
0.5 W
Vin(min)
5 V(DC)
Vin(max)
5 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
100 mA
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SMD 5 Pin