R0.25S8-3.312
RECOM
RECOM R0.25S8-3.312
image shown is a representation only
R0.25S8-3.312
Description: DC/DC Mod 3.3V to 12V 0.25W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R0.25S8-3.312 Rutronik No.: ICDCDC3813 Unit Pack: 40 MOQ: 40 package: SMD 8 Pin Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.25 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
21 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SMD 8 Pin