R0.25D-0505/HP
RECOM
RECOM R0.25D-0505/HP
image shown is a representation only
R0.25D-0505/HP
Description: DC/DC Mod 05V to +/-05V 0.25W 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R0.25D-0505/HP Rutronik No.: ICDCDC4490 Unit Pack: 33 MOQ: 33 package: SMD 6 Pin Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.25 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
5.5 V(DC)
V out
+/-05 V(DC)
No.of outputs
DUAL
Output current
+/-25 mA
Isolated
YES
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SMD 6 Pin