R-78W3.3-0.5
RECOM
RECOM R-78W3.3-0.5
image shown is a representation only
R-78W3.3-0.5
Description: SwitchReg 6.5-32V to 3.3V 0.5A wired Supplier: RECOM Matchcode: R-78W3.3-0.5 Rutronik No.: ICDCDC4750 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP3 Packaging: BOX
Power
0.5 A
Output current
500 mA
Vin(min)
6.5 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
V out
3.3 V(DC)