R-78S3.3-0.1
RECOM
RECOM R-78S3.3-0.1
image shown is a representation only
R-78S3.3-0.1
Description: SwitchReg 0.65-3.15V to 3.3V THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78S3.3-0.1 Rutronik No.: ICDCDC4104 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP4 Packaging: TUBE
Power
0.1 A
Output current
100 mA
Vin(min)
0.65 V(DC)
Vin(max)
3.15 V(DC)
V out
3.3 V(DC)