R-78HB24-0.3
RECOM
RECOM R-78HB24-0.3
image shown is a representation only
R-78HB24-0.3
Description: SwitchReg 36-72V to 24V 0.3A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78HB24-0.3 Rutronik No.: ICDCDC1340 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
0.3 A
Output current
300 mA
Vin(min)
36 V(DC)
Vin(max)
72 V(DC)
V out
24 V(DC)