R-78C12-1.0
RECOM
RECOM R-78C12-1.0
image shown is a representation only
R-78C12-1.0
Description: SwitchReg 15-42V to 12V 1A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78C12-1.0 Rutronik No.: ICDCDC2550 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
1 A
Output current
1000 mA
Vin(min)
15 V(DC)
Vin(max)
42 V(DC)
V out
12 V(DC)