R-78B12-2.0
RECOM
RECOM R-78B12-2.0
image shown is a representation only
R-78B12-2.0
Description: SwitchReg 15-32V to 12V 2A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78B12-2.0 Rutronik No.: ICDCDC4426 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
2 A
Output current
2000 mA
Vin(min)
15 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
V out
12 V(DC)