R-78B12-1.0L
RECOM
RECOM R-78B12-1.0L
image shown is a representation only
R-78B12-1.0L
Description: SwitchReg 16-32V to 12V 1A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78B12-1.0L Rutronik No.: ICDCDC1090 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
1 A
Output current
1000 mA
Vin(min)
16 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
V out
12 V(DC)