R-78AA6.5-0.5SMD
RECOM
RECOM R-78AA6.5-0.5SMD
image shown is a representation only
R-78AA6.5-0.5SMD
Description: SwitchReg 8-32V to 6.5V 0.5A SMD Supplier: RECOM Matchcode: R-78AA6.5-0.5SMD Rutronik No.: ICDCDC2232 Unit Pack: 33 MOQ: 33 package: SMD 10 Pin Packaging: TUBE
Power
0.5 A
Output current
500 mA
Vin(min)
8 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
V out
6.5 V(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Package
SMD 10 Pin