BZX84B8V2-AU_R1_000A1
PANJIT
PANJIT BZX84B8V2-AU_R1_000A1
image shown is a representation only
BZX84B8V2-AU_R1_000A1
Description: Z-DIODE 0,41W 8,2V 2% SOT23 AEC Supplier: PANJIT Matchcode: BZX84B8V2 AU Rutronik No.: DZ9839 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
U(Z)
8.2 V
P(tot)
0.41 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Automotive
AEC-Q(101)
Country
Taiwan
Supplier Lead time
32 weeks
PANJIT
PANJIT BZT52-C8V2_R1_00001
BZT52-C8V2_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W 8,2V 5% SOD123