ETQP4M6R8KVK
PANASONIC
ETQP4M6R8KVK
Description: ETQP3M 6,8uH 6,9A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC6,8U20% Rutronik No.: IND18632 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
6.8 µH
Current rated
6900 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
11000 mA
R(DC)typ.
0.0235 Ohm
R(DC)max.
0.02585 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
8.5 mm
Width
8 mm
Height
4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C