ETQP4M4R7KVK
PANASONIC
ETQP4M4R7KVK
Description: ETQP4M 4,7uH 7,1A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND17323 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
4.7 µH
Current rated
7100 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
15100 mA
R(DC)typ.
0.0161 Ohm
R(DC)max.
0.01771 Ohm
Length
8.5 mm
Width
8 mm
Height
4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C