ETQP4M4R7KFN
PANASONIC
ETQP4M4R7KFN
Description: ETQP4M 4,7uH 5,7A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND19417 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
5700 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
9300 mA
R(DC)typ.
0.0131 Ohm
R(DC)max.
0.0141 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.4 mm
Width
6 mm
Height
4.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
150 °C