ETQP4M470KVC
PANASONIC
ETQP4M470KVC
Description: ETQP3M 47uH 3,4A 20% Supplier: PANASONIC Matchcode: INDC47U20% Rutronik No.: IND18637 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
47 µH
Current rated
3400 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
4700 mA
R(DC)typ.
0.132 Ohm
R(DC)max.
0.1452 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
10.7 mm
Width
10 mm
Height
4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C